Results

Tuesday 29/12/2020  - Christmas Stableford

Div 1.

Name

PTS

1.       Reece Andronik

38

2.       John Hocking

38

3.       Colin Garrett

38

Div 2

Name

PTS

1.       Darren West

41

2.       Brian Allin

38

3.       Ben Keen

38

 

Wednesday 30/12/2020 – Christmas Stableford

Div 1.

Name

PTS

1.       Ben Keen

37

2.       Callum Gardiner

37

3.       Robert Gillespie

36

 

Saturday 2/1/2021 – Stableford

Div 1.

Name

PTS

1.       Robert Gillespie

40

2.       David Garrett

38

3.       Paul Boden

37

Div 2.

Name

PTS

1.       Brian Hill

44

2.       Geoffrey Green

39

3.       Janine Mules

39

 

Sunday 3/1/2021 – Stableford

Div 1.

Name

PTS

1.       Michael Trengove

44

2.       Keith Beer

43

3.       Mark Beer

37

 

Name

PTS

1.       Ben Keen

45

2.       Robert Vowles

44

3.       Mark Brown

40

 

Vets Stableford - 27/10/2020

Div 1

Name

PTS

1.       John Hacker

40

2.       Paddy O’Connor

38

3.       Bill Campbell

38

 

Div 2

Name

PTS

1.       Brian Allin

41

2.       Geoffrey Green

35

3.       George Parker

35

 

Dartington/Rover – 24/10/2020

Mixed Div 1

Name

NETT

1.       Keith Baxter

57

2.       Paddy O’Connor

62

3.       Reece Andronik

63

 

Mixed Div 2

Name

NETT

1.       Robert Bewes

62

2.       Graham Dayment

63

3.       Brian Allin

65

 

Sunday Stableford – 25/10/2020

Mixed Div 1

Name

PTS

1.       Stephen Evans-Loude

41

2.       Frank Stone

39

3.       Les Trengove

35

 

Mixed Div 2

Name

PTS

1.       Tom Hampton

42

2.       Adam Williams

37

3.       Janine Mules

36

 

 

 

Stableford – 31/10/2020

Mixed Div 1

Name

PTS

1.       Mark Coles

39

2.       Michael McLeod

38

3.       Kai Dymond

37

 

Mixed Div 2

Name

PTS

1.       Simon Norman

38

2.       Janine Mules

36

3.       Andrew Copp

35

Competition Results – Torrington Golf Club

Vets Stableford  20/10/2020

Div 1

Name

PTS

1.       John Baker

36

2.       Trevor Bradley

34

3.       Graham Stokes

34

 

Div 2

Name

PTS

1.       Terry Heayel

34

2.       Geoffrey Green

34

3.       William Baker

34

 

Phil Holman Stableford – 17/10/2020

Mixed Div 1

Name

PTS

1.       Timothy Williams

37

2.       Andrew Hester

35

3.       Paul Adams

35

 

Mixed Div 2

Name

PTS

1.       Wayne Hobbs – Cup Winner

39

2.       Clem Stevens

37

3.       Andrew Copp

36

 

Ladies Club  Stableford – 21/10/2020

Name

PTS

1.       Susie Headon

30

2.       Hilary Wilkes

30

3.       Penny Cornford

28

Vets Stableford  7/10/2020

Div 1

Name

PTS

1.       Les Trengrove

42

2.       Keith Sullivan

38

3.       Paul Howard

37

 

Div 2

Name

PTS

1.       Les Mugridge

39

2.       Geoff Green

38

3.       Colin Taylor

35

 

Ray Sing Stableford 10/10/2020

Mixed Div 1

Name

PTS

1.       Frank Stone

40

2.       Steve Baker

39

3.       David Garrett

38

 

Mixed Div 2

Name

PTS

1.       Terry Lamey

39

2.       Simon  Norman

37

3.       Penny Cornford

37

 

 

Medal 11/10/2020

Mixed Div 1

Name

NETT

1.       Les Trengrove

60

2.       Paul Boundy

66

3.       Pete Andronik

66

 

Mixed Div 2

Name

NETT

1.       Geoff Green

62

2.       Oliver Thorne

63

3.       Lee Woodbridge

63

 

 

 

Ladies Club Medal 7/10/2020

Name

NETT

1.       Susie Headon

68

2.       Sue Membery

69

3.       Cindy Mills

70

 

Page 1 of 2